Καζάνας
cosmos

Ειδήσεις, νέα για Αθλητικά

Ξεκινάει την Παρασκευή το Euro 2021!

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων της κορυφαίας διοργάνωσης

Ξεκινάει την Παρασκευή το Euro 2021!
09.06.2021 | 13:19
ΚΑΜΠΑΝΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΥ 300Χ250
Agronuts
Όλυμπος-Κλιάφα
ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΔΗΜΟΥ ΤΕΜΠΩΝ 2021
Μαουσίδης-Νάνος
ΘΕΣΣΑΛΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
ΤΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Ξεκινάει την Παρασκευή 11 Ιουνίου το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου, ή κατα κόσμον το Euro που ήταν να διεξαχθεί το περασμένο καλοκαίρι αλλά μπήκε στον “πάγο” λόγω των μέτρων για την πανδημία.

Για πρώτη φορά στην ιστορία διεξάγεται σε πολλές χώρες μαζί.

Οι 24 ομάδες έχουν ήδη χωριστεί σε γκρουπ των τεσσάρων και σε πρώτη φάση θα διεκδικήσουν την πρόκριση στα νοκ άουτ.

Από τις 24 ομάδες, οι 9 θα έχουν την ευκαιρία να αγωνιστούν στις χώρες τους όσον αφορά τα ματς των ομίλων και αυτό σημαίνει ότι θα έχουν την υποστήριξη των φιλάθλων τους μέχρι έναν συγκεκριμένο αριθμό.

Από κάθε όμιλο προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες, αλλά το εισιτήριο για τη φάση των «16» θα πάρουν και οι τέσσερις καλύτερες ομάδες που θα τερματίσουν στην 3η θέση των ομίλων.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Φάση Ομίλων

Παρασκευή 11 Ιουνίου

22:00 Τουρκία – Ιταλία, Ρώμη (1ος Όμιλος)
Σάββατο 12 Ιουνίου

16:00 Ουαλία – Ελβετία, Μπακού (1ος Όμιλος)
19:00 Δανία – Φινλανδία, Κοπεγχάγη (2ος Όμιλος)
22:00 Βέλγιο – Ρωσία, Αγία Πετρούπολη (2ος Όμιλος)
Κυριακή 13 Ιουνίου

16:00 Αγγλία – Κροατία, Λονδίνο (4ος Όμιλος)
19:00 Αυστρία – Β.Μακεδονία, Βουκουρέστι (3ος Όμιλος)
22:00 Ολλανδία – Ουκρανία, Άμστερνταμ (3ος Όμιλος)
Δευτέρα 14 Ιουνίου

16:00 Σκωτία – Τσεχία, Γλασκώβη (4ος Όμιλος)
19:00 Πολωνία – Σλοβακία, Αγία Πετρούπολη (5ος Όμιλος)
22:00 Ισπανία – Σουηδία, Σεβίλλη (5ος Όμιλος)
Τρίτη 15 Ιουνίου

19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία, Βουδαπέστη (6ος Όμιλος)
22:00 Γαλλία – Γερμανία, Μόναχο (6ος Όμιλος)
Τετάρτη 16 Ιουνίου

16:00 Φινλανδία – Ρωσία, Αγία Πετρούπολη (2ος Όμιλος)
19:00 Τουρκία – Ουαλία, Μπακού (1ος Όμιλος)
22:00 Ιταλία – Ελβετία, Ρώμη (1ος Όμιλος)
Πέμπτη 17 Ιουνίου

16:00 Ουκρανία – Β.Μακεδονία, Βουκουρέστι (3ος Όμιλος)
19:00 Δανία – Βέλγιο, Κοπεγχάγη (2ος Όμιλος)
22:00 Ολλανδία – Αυστρία, Άμστερνταμ (3ος Όμιλος)
Παρασκευή 18 Ιουνίου

16:00 Σουηδία – Σλοβακία, Αγία Πετρούπολη (5ος Όμιλος)
19:00 Κροατία – Τσεχία, Γλασκώβη (4ος Όμιλος)
22:00 Αγγλία – Σκωτία, Λονδίνο (4ος Όμιλος)
Σάββατο 19 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Γαλλία, Βουδαπέστη (6ος Όμιλος)
19:00 Πορτογαλία – Γερμανία, Μόναχο (6ος Όμιλος)
22:00 Ισπανία – Πολωνία, Σεβίλλη (5ος Όμιλος)
Κυριακή 20 Ιουνίου

19:00 Ελβετία – Τουρκία, Μπακού (1ος Όμιλος)
19:00 Ιταλία – Ουαλία, Ρώμη (1ος Όμιλος)
Δευτέρα 21 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Αυστρία, Βουκουρέστι (3ος Όμιλος)
19:00 Β.Μακεδονία – Ολλανδία, Άμστερνταμ (3ος Όμιλος)
22:00 Ρωσία – Δανία, Κοπεγχάγη (2ος Όμιλος)
22:00 Φινλανδία – Βέλγιο, Αγία Πετρούπολη (2ος Όμιλος)
Τρίτη 22 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Σκωτία, Γλασκώβη (4ος Όμιλος)
22:00 Τσεχία – Αγγλία, Λονδίνο (4ος Όμιλος)
Τετάρτη 23 Ιουνίου

19:00 Σουηδία – Πολωνία, Αγία Πετρούπολη (5ος Όμιλος)
19:00 Σλοβακία – Ισπανία, Σεβίλλη (5ος Όμιλος)
22:00 Πορτογαλία – Γαλλία, Βουδαπέστη (6ος Όμιλος)
22:00 Γερμανία – Ουγγαρία, Μόναχο (6ος Όμιλος)

Φάση των «16»

Σάββατο 26 Ιουνίου

19:00 Δεύτερος 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου, Άμστερνταμ (1)
22:00 Πρώτος 1ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου, Λονδίνο (2)
Κυριακή 27 Ιουνίου

19:00 Πρώτος 3ου ομίλου – Τρίτος 4ου/5ου/ 6ου ομίλου, Βουδαπέστη (3)
22:00 Πρώτος 2ου ομίλου – Τρίτος 1ου/4ου/5ου ομίλου, Σεβίλλη (4)
Δευτέρα 28 Ιουνίου

19:00 Δεύτερος 4ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου, Κοπεγχάγη (5)
22:00 Πρώτος 6ου ομίλου – Τρίτος 1ου/2ου/3ου ομίλου, Βουκουρέστι (6)
Τρίτη 29 Ιουνίου

19:00 Πρώτος 4ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου, Λονδίνο (7)
22:00 Πρώτος 5ου ομίλου – Τρίτος 1ου/2ου/3ου ομίλου, Γλασκώβη (8)

Προημιτελικά

Παρασκευή 2 Ιουλίου

19:00 Νικητής 6 – Νικητής 5, Αγία Πετρούπολη (1)
22:00 Νικητής 4 – Νικητής 2, Μόναχο (2)
Σάββατο 3 Ιουλίου

19:00 Νικητής 3 – Νικητής 1, Μπακού (3)
22:00 Νικητής 8 – Νικητής 7, Ρώμη (4)

Ημιτελικά

Τρίτη 6 Ιουλίου

22:00 Νικητής 2 – Νικητής 1, Λονδίνο (1)
Τετάρτη 7 Ιουλίου

22:00 Νικητής 3 – Νικητής 4, Λονδίνο (2)

Τελικός

Κυριακή 11 Ιουλίου

22:00 Νικητής 1 – Νικητής 2, Λονδίνο



Αν το άρθρο μας σας άρεσε, πατήστε

Παρακαλούμε, κάντε
Europa Security
Θεσσαλών Γη

Άλλες ειδήσεις για Αθλητικά

Δημοφιλή Βίντεο

Γίνε μέλος στη σελίδα μας στο facebook Ακολούθησε μας στο Twitter
Επίλεκτος Κλωστουφαντουργία - stiafilco
Ευθυμίου Red Inn
Φαίδων Αρτοποιήματα
ΡΑΔΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑ 96FM
Νέος Αγών
thesnea.gr
  ^