Mε ήττα 94-63 έκλεισε τον πρώτο γύρο ο ΑΣΚ

ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΔΗΜΟΥ ΤΕΜΠΩΝ 2021
Μαουσίδης-Νάνος
ΘΕΣΣΑΛΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
ΤΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Την ήττα γνώρισε στο τελευταίο παιχνίδι του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος της Α2 Μπάσκετ Ανδρών, ο ΑΣ Καρδίτσας.

Η τοπική ομάδα, η οποία έχει περάσει στον β γύρο του πρωταθλήματος, ηττήθηκε με 94-63 από το Μαρούσι και έτσι δεν κατάφερε να πλασαριστεί σε μία καλύτερη θέση στην κατάταξη εν όψει της συνέχειας.

Aπό την αρχή του αγώνα ο ΑΣΚ βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ την ομάδα του Μαρουσίου. Η πρώτη περίοδος τελείωσε 23-15, στη δεύτερη όμως περίοδο η ομάδα των Αθηνών με ένα επιθετικό κρεσέντο άνοιξε τη διαφορά και ο ΑΣΚ δεν κατάφερε να ακολουθήσει το ρυθμό των γηπεδούχων και το ημίχρονο τελείωσε με το σκορ 48-30.

Το δεύτερο ημίχρονο απέκτησε τυπική διαδικασία με την ομάδα να γνωρίζει την ήττα με 94-63, ήττα με την οποία ο ΑΣΚ ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο στην όγδοη θέση της βαθμολογίας.

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 94-63
Διαιτητές: Μαλαμάς-Παντελίδης-Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 22-15, 48-30, 76-42, 94-63
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Τσιότρας 4, Στασινός 16 (2), Παπαγιάννης 4, Προίσκος 5 (1), Κανέλλης 8 (2), Χατζηδάκης 11, Παπαγεωργόπουλος 6, Αρνόκουρος 5 (1), Δούκας 4 (1), Γκαγκαλούδης 31 (7).
Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Παπαρέγκας 14 (1), Αμβράζης, Καρράς 2, Μακρής 5, Κακλαμάνος 12 (2), Γκρέκας 7, Βαβάτσικος 1, Καλλές 3, Τσούκας 19 (3), Μόσορας.