Ειδήσεις, νέα για Αθλητικά

Καταστροφικό το πρώτο ημίχρονο για Ολυμπιακό και ήττα 2-3 από Σπόρτιγκ

Η Μπαρτσελόνα 3-0 τη Γιούβε

13.09.2017 | 07:29

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον 4ο όμιλο του Champions League ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» έχασαν με 2-3 στο Καραϊσκάκη από την Σπόρτινγκ Λισαβόνας στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στη διοργάνωση. Το τελικό σκορ πάντως είναι πλασματικό και… τιμητικό για τους «ερυθρόλευκους» αφού η πορτογαλική ομάδα νικούσε με 0-3 από το πρώτο ημίχρονο και μέχρι το 89′.

Το ματς κρίθηκε στο πρώτο 45λεπτο, διάστημα στο οποίο οι Πορτογάλοι πέτυχαν 3 γκολ με τους Ντουμπιά (2΄), Ζέλσον (12΄) και Μπρούνο Φερνάντες (43΄), ενώ είχαν και δύο δοκάρια.

Η είσοδος του Πάρντο «ζωντάνεψε» τους γηπεδούχους, με τον Κολομβιανό να πετυχαίνει 2 γκολ στο 89΄ και 92΄.

Στις 27 Σεπτεμβρίου ο Ολυμπιακός θα ταξιδέψει στο Τορίνο, όπου θα αντιμετωπίσει την Γιουβέντους.

Στο άλλο ματς του ομίλου του Ολυμπιακού, η Μπαρτσελόνα νίκησε εύκολα με 3-0 την Γιουβέντους με χατ τρικ του Μέσι.